Conference League/ Nis aventura evropiane për Vllazninë, formacionet zyrtare

Vllaznia nis aventurën europiane mbrëmjen e sotme në “Loro Boriçi” përballë rumunëve të Universitatea Craiovës, sfidë e vlefshme për turin e dytë të Conference League.

Trajneri Mirel Josa ka ndarë mendjne për formacionin që do të hedhë nga minuta e parë, duke lënë në stol emra si Latifi e Vulaj dhe aktivizuar nga fillimi kroatin Juriç dhe ish-kapiteni ne Prishtinës, Boshnjaku.

Vllaznia (4-3-3): Zogoviç; Gurishta, Juriç, Bulatoviç, Hakaj; Jonuzi, Boshnjaku, Heriç; Çobaj, Kruja, Aralica.