Chiesa po rikuperohet, data e mundshme e rikthimit në fushë

 

Kanë kaluar saktësisht 9 muj që nga operacioni dhe Federico Chiesa nuk është ende gati.

Rikuperimi i talentit vazhdon, por rikthimi i mundshëm i tij në fushë duket ende shumë larg.

Max Allegri ka qenë gjithmonë shumë i matur, jo vetë që e ka bërë të qartë se pret një që sulmuesi të kthehet vetëm pas janarit, por la të kuptohet që ai mund të jetë në fushë në ndeshjen e dytë përballë PSG-së./albeu.com