Chelsea nuk e do Lukakun, arrihet marrëveshja e re me Interin

“Gazzetta dello Sport” shkruan se Lukaku do të qëndrojë në Milano për të paktën edhe një vit tjetër.

Ta shmë ka një marrëveshje mes Chelsea dhe Interit për qëndrimin e sulmuesit deri në sezonin 2023/2024. Vendimi përfundimtar do të merret në fund të sezonit, por ideja e zikaltërve është të marrin Lukakun në një hua të shtrenjtë për 10 milionë euro dhe më pas ta blejnë në vitin 2024.

Potter nuk dëshiron të vendosë bast për Lukakun, sidomos tashmë që ka siguruar shërbimet e Nkunku për sezonin tjetër./h.ll/albeu.com


Shtuar 20.10.2022 09:30