Chelsea – Fulham, formacionet zyrtare

Chelsea do të ketë përballë rivalin londinez, Fulham në kuadër të javes së 34-të të Premierligës.

 

Chelsea do të ketë përballë rivalin londinez, Fulham në “Stamford Bridge”.

“The Blues” kërkojnë fitore me çdo kusht që të sigurojnë një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve, ndërsa Fulhami ka humbur betejën për të qëndruar në ligë.

Për Fulham, Loftus-Cheek do mungojë si pjesë e marrëveshjes me Chelsean, ndërsa Kovacic dhe Rudiger do të mungojnë për Chelsean.

Formacionet zyrtare:

Chelsea: Mendy, Christensen, Thiago Silva, Zouma, James, Gilmour, Mount, Chilwell, Ziyech, Werner, Havertz.

 

Fulham: Areola, Aina, Andersen, Adarabioyo, Robinson, Lookman, Lemina, Zambo Anguissa, Reid, Maja, Cavaliero.


Shtuar 1.05.2021 17:42