Chelsea e United të interesuar, West Ham cakton çmimin për Rice

Pasi refuzoi të rinovonte kontratën me West Ham, emri i  Declan Rice është kthyer në prioritet nga disa skuadra.

Një burim i West Ham i tha ‘Football Insider’ se plani është të shesë Ricen, ndërsa vlera e tij mbetet e lartë në vend që ta lejojë atë të përfundojë marrëveshjen e tij aktuale.

West Ham po planifikon të shesë Declan Rice për rreth 90 milion funte.

Londinezët po e mbanin çmimin e kartonit të mesfushorit plot 100 milion funte gjatë verës.

Kjo i hodhi poshtë blerësit, me klubet e interesuara të drejtuara nga Man United dhe Chelsea por Rice ka refuzuar ofertat e përmirësuara të kontratës nga West Ham dhe kjo do ta detyrojë klubin të ulë çmimin e kërkuar vitin e ardhshëm.

Anglezi 22-vjeçar ka kontratë me klubin e “çekanëve” deri më 2024, por një refuzim i vazhdueshëm i vazhdimit të kontratës së yllit të tyre mund të detyroj klubin që ta largojë atë pas përfundimit të këtij sezoni, nëse klubet ofrojnë çmimin e duhur për të.


Shtuar 27.09.2021 13:55