Chelsea dhe Barcelona të interesuar për lojtarin e Bayern Munich

Kingsley Coman është shumë i pëlqyer për Chelsean dhe Barcelonën.

Coman nuk po gjenë gjuhën e duhur me klubin e tij përsa i përket rinovimit së kontratës. Bayern do të mundohet edhe njëherë të rinovoj me të , nëse nuk e arrin këtë gjë, atëhere do të detyrohet ta shesë francezin përpara verës së vitit 2022 , në të kundërt Coman do të largoje me parametra zero.

Tuchel e pëlqen shumë francezin.Ndërsa Barcelona tashmë me dëmtimin e Dembele, i cili ky i fundit nuk po gjendet i gatshëm në fushat e lojës pasi dëmtimet nuk i ndahen, mendon se do të ishte ideali për të zëvendësuar Dembele në sulmin e krahut.

Të dyja klubet po e ruajnë nga afër anësorin francez të Bayern Munich për të patur një transferim të mundshëm./h.ll/albeu.com


Shtuar 5.11.2021 12:38