CHAMPIONS/ Man.City – Dortmund dhe Juventus – Benfica: Formacionet zyrtare

 Manchester City dhe Borussia Dormund do të përballen sonte në “Etihad” si dy skuadra që janë pretendente për kokën e grupit edhe pse City shumë më i avantazhuar.

Haaland është  nga minuta e parë në lojë dhe gati për të ndëshkuar ish-ekipin e tij nga ku u largua vetën gjatë kësaj vere.

Formacionet e zyrtare:

Pas humbjes me PSG, Juventusi kërkon sonte medoemos 3 pikët e parë për të mos rrezikuar kualifikimin në Grupin H.

Benfica vjen pas një fitoreje ndaj Maccabi Haiffas në ndeshjen e parë dhe një tjetër rezultatat pozitiv sonte do ti bëntëe portugezët kandidatë potencial për kualifikim pas PSG-së.

Formacionet zyrtare:

/albeu.com