CHAMPIONS/ Liverpool – Milan, formacionet e mundshme

Sonte rikthhet të luhet klasikja e madhe dhe aq e shumë e munguar për futbollin, Liverpool – Milan.

Ndeshja e cila do të luhet në kuadër të raundit të parë të fazës së grupeve do të nisë në orën e 21:00 në stadiumin “Anfield”.

Të dyja skuadrat vijnë me disa mungesa. Liverpool do jetë pa Harvey Elliott, Neco Williams dhe Roberto Firmino. Aq mungesa kanë edhe “Rossonerët”, që do jenë pa Tiemoue Bakayokon, Rade Krunicin dhe Zlatan Ibrahimovicin.

Formacionet e mundshme:

Liverpool (4-3-3): Alisson; Robertson, Van Dijk, Matip, Alexander-Arnold; Thiago, Fabinho, Henderson; Mane, Jota, Salah.

Milan (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Tomori, Romagnoli, Hernandez; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Diaz, Leao; Giroud


Shtuar 15.09.2021 10:37