CHAMPIONS/ Kante, mesfushori më i mirë i vitit

Ylli i Chelseas, N’Golo Kante ka fituar çmimin e futbollistit të vitit.

Francezi mposhti në këtë garë Jorginhon dhe Kevin de Bruyne.

Pas një edicioni të shkëlqyer, Kante me plotë meritë mori çmimin e mesfushorit më të mirë nga UEFA.


Shtuar 26.08.2021 19:03