CHAMPIONS/ Chelsea – Manchester City, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

Sonte zhvillohet super finalja e UEFA Champions League mes Chelseat dhe Manchester Cityt.

Takimi zhvillohet në stadiumin e Portos në Portugali nga ora 21:00.

Thomas Tuchel dhe Pep Guardiola janë me fat që s’kanë asnjë lëndim të futbollistëve. Te City, edhe pse u spekulua se nuk mund të luaj – pritet që nga fillimi të startoj Illkay Gundogan. Kurse te Blutë e Londrës nuk ka asnjë dyshim, Kante dhe Mendy priten të jenë startues.

Kujtojmë që ndeshja zhvillohet nga ora 21:00 në Porto – aty priten të jenë të pranishëm afro 17 mijë tifozë./


Shtuar 29.05.2021 09:31