Celtic turpëron në derbi Rangers (VIDEO)

Rangers u turpërua 4-0 nga Celtic ktë të shtunë.

Kalvari filloi në minutën e 8-të të lojës me lojtarin hapës Abada, i cili më në fund shënoi dy herë (40). Pak më herët në takim, Jota kishte bërë pushimin (32), dhe ishte Turnbull (78) ai që e përfundoi detyrën.

Celtic kanë një epërsi prej 5 pikësh në renditje përpara finalistit të Europa League. /albeu.com/

Shtuar 3.09.2022 16:29