Ceferin tregon si i ka marrëdhëniet me Al-Khelaifin

Aleksander Ceferin ka folur për marrëdhënien e tij me presidentin e PSG-së.

Nasser Al-Khelaifi është gjithashtu kreu i Shoqatës së Klubeve Evropiane (ECA).

“Kam marrëdhënie të mira jo me presidentin e PSG-së, por me presidentin e Shoqatës së Klubeve Evropiane.

Ai e kupton dhe mbron modelin evropian [të futbollit], ndryshe nga klubet e tjera”, tha presidenti i UEFA-s. /albeu.com/

Shtuar 25.06.2022 19:01