Carlo Ancelotti propozon një plan B nëse Mbappe nuk mbërrin në “Bernabeu”

Carlo Ancelotti tashmë ka marrë drejtimin e ekipit të “galaktikve” dhe po punon krah për krah me drejtorin sportiv për të krijuar skuadrën e ardhshme. Nga klubi ata vazhdojnë me idenë e mbylljes së nënshkrimit të Kylian Mbappé por nëse ardhja e francezëve është e prishur, ata po punojnë për një plan B.

Sipas Anglisë, trajneri italian ka vendosur në tryezë emrin e Richarlison. Ancelotti ka pasur brazilianin në komandën e tij në Everton dhe konsideron se ai ka nivelin e duhur për të luajtur në Bernabéu.

Në parim, carioca ka një kontratë deri në vitin 2024 me Toffees të cilët nuk do të kishin ndërmend të linin lojtarin e tyre të franshizës të largohej. Pavarësisht konfirmimit të interesit, braziliani mund të ushtrojë presion në klub por çmimi i tij fillestar nuk do të bjerë kurrë nën 60 milion €. /albeu.com/

Shtuar 6.06.2021 09:06