Cannavaro dëshiron të provojë veten në Evropë

Fabio Cannavaro përgatitet të stërvitet në Evropë. Italiani siguron për Corriere dello Sport se dëshiron të rikthehet në stol pas përvojës së tij në Kinë. Edhe pse ka pasur oferta në Azi, ai dëshiron të drejtojë një ekip në Evropë.

Kthehem në stërvitje. Muajt ​​e fundit kam marrë shumë propozime, veçanërisht nga Azia, por tani dua të krahasoj veten me Evropën. Isha një muaj në Londër, vajza ime jeton atje, takova shumë njerëz dhe fillova nje bashkepunim me Pini Zahavin.

I dhash kohe,qe mbetem deri ne dhjetor,me pas filloj te eci neper fushat stërvitore.Kam folur me Tuchelin për të ndjekur Chelsean,me Guardiolën për Cityn dhe do të doja të mund të shihja Spalletti në Castel Volturno”, tha ai. /albeu.com


Shtuar 28.12.2021 14:12