Camp Nou “braktiset” nga tifozët, si ishte me Messin dhe si është sot (VIDEO)

Barcelona fitoi 1-0 ndaj Dinamo Kievit me një gol të Pique.

Por ajo që binte në sy është numri i shikuesve që ishin të pranishëm në “Camp Nou”, i cili për herë të parë në këtë vit ishte me kapacitet të plot 100%.

Në ndeshjen ndaj Dinamo Kiev edhe pse fitorja ishte shumë e rëndësishme, në stadium ishin të pranishëm vetëm 45968 shikues

Kjo i bie më pak se gjysma e kapacitetit në stadium pas ai stadium zë 99,354 shikues.

Pas largimit të Leo Messit dhe yjeve si Antoine Greizmann dhe Luis Suarez, duket se shikuesit nuk janë të kënaqur me skuadrën.

Më poshtë një video kur Barcelona ishte super skuadër dhe stadiumi ishte i stërmbushur.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BT Sport (@btsport)


Shtuar 20.10.2021 22:09