Calvert-Lewin, prioriti i Artetas për Arsenalin

Sulmuesi i Evertonit është objektivi numër një i Arsenalit për verën e ardhshme.

Sipas Daily Mail , ndërkombëtari anglez do të zgjidhej për të zëvendësuar Alexandre Lacazette , i cili përfundon kontratën e tij me Gunners në 2022 dhe nuk do të rinovojë.

Sulmuesi anglez shënoi 21 gola sezonin e kaluar , duke fituar një vend në skuadrën kombëtare për Euro 2020, ku Anglia përfundoi nënkampione. /albeu.com


Shtuar 16.10.2021 23:54