Buzëqeshin tifozët e Juves, ja si e parashikon rezulatin e saktë superkompjuteri ndaj Benficës

Në prag të Massimiliano Allegrit, skuadra e Massimiliano Allegrit ka luajtur barazim me “Salernitana” në kuadër të xhiros së 6-të të Serisë A 2:2. Ky është barazimi i katërt i Torinos në 6 ndeshjet e fundit, kanë edhe një fitore dhe një humbje në këtë periudhë.

Herën e fundit Juventus fitoi më 31 gusht ndaj Spezia (2:0).

Bardhezinjtë do të luajnë ndeshjen e radhës më 14 shtator kundër Benfica-s në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve të Champions League. Të mërkurën në mbrëmje, Zonja e Vjetër do të presë në shtëpi klubin e Lisbonës, shkruam albeu.com.

Superkompjuteri i projektit FiveThirtyEight i konsideron shanset e ekipeve të barabarta. Në raundin e parë, Juve humbi ndaj PSG-së dhe Benfica mundi me siguri 2-0 Maccabin.

Por një tjetër superkompjuter, SuperJohn, llogariti më shumë gjasa një fitore 2:1 për Torinezë. Pas një barazimi në javën e fundit të Serisë A, skuadra e Allegrit padyshim që do të dëshirojë të hakmerret ndaj fatit, aq më tepër që ndeshja do të zhvillohet në stadiumin vendas.

Cili është parashikimi juaj për ndeshjen? /albeu.com/