“Buzëqesh” Solskjaer, mbrojtësi rikuperohet nga dëmtimi

Mbrojtësi francez, Raphael Varane është kthyer në stërvitje me grupin para ndeshjes së rëndësishme kundër Tottenham.

Lajm i mirë për Solskjaer, pas disfatës së rëndë me Liverpoolin në “Old Trafford” për të tentuar për të ringritur moralin e ekipit.

Varane u dëmtua me këmbëtaren e Francës në ndeshjet e Nations League dhe nuk ka qenë i gatshëm për tre ndeshjet e  fundit të United.

Në fakt pritej që francezi të kthehej në fushë në nëntor, por siduket rikuperimi i tij ka ardhur me shpejt nga se pritej.

Kujtojmë që 3 ndeshjet e ardhshme janë decizive për të ardhmen e Ole Gunnar Solskjaer./albeu.com


Shtuar 28.10.2021 20:28