Brajan Gruda larg Kombëtares, Gjermania e fton në stërvitje

Zbehen shanset e Shqipërisë për të parë Brajan Grudën të veshur kuqezi.

Talenti shqiptar është ftuar së fundmi nga trajneri i Gjermanisë, Julian Nagelsman që të stërvitet me skuadrën që do të marrë pjesë në Euro 2024.

Talenti i Mainz është pjesë e përfaqësueses gjermane të 21-vjeçarëve, por është monitoruar dhe nga përfaqësuesja kuqezi.

Gjithsesi, kjo lëvizje e fundit duket se i ka zbehur së tepërmi mundësitë për të vëshur fanellën e Shqipërisë.

Gruda do të stërvitet me Gjermaninë deri të premten e ardhshme, së bashku me Roko Raitz, si zgjedhje e trajnerit Nagelsman për dy të rinj premtues.


Shtuar 24.05.2024 17:14