Botërori i Klubeve: Chelsea-Palmerias, lodinezët duan trofeun

Anglezët janë gati për t’u ndeshur me brazilianët në finalen e cila pritet të zhvillohet nga ora 17:30 në ‘Mohammed Bin Zayed Stadium’ të Abu Dhabi.

Blutë në finale erdhën si fitues i Ligës së Kampionëve dhe pas fitores ndaj Al-Hilal, ndërsa klubi brazilian erdhi si fitues i Copa Libertadores dhe pasi mposhti Al Ahly.

FORMACIONET ZYRTARE:

Chelsea: Mendy; Christensen, Silva, Rudiger; Azpilicueta, Kante, Kovacic, Hudson-Odoi; Mount, Lukaku, Havertz;

Palmeiras: Weverton; Rocha, Dudu, Rafael, Rony, Luan, Scarpa, Gomez, Piquerez, Veiga, Danilo. /albeu.com/

Shtuar 12.02.2022 16:44