“Bomba” e Presidentit të UEFA-s: Real Madrid-Chelsea, mund të mos luhet

Presidenti i shtëpisë më të madhe të futbollit në Europë, UEFA-s, Aleksander Ceferin ka bërë një kërcënim të drejtpërdrejtë për ekipin e Real Madridit.

Ceferin ka thënë se shansat që ndeshja mes Real Madridit dhe Chelseat në fazën gjysmëfinale të UEFA Champions League mund të mos luhet.

“Janë disa gjasa që ndeshja mes Realit dhe Chelseat të mos luhet”, ka thënë Ceferin.

Kjo dramë po shkaktohet pas themelimit të ‘European Super League’. Madje insistimi i Florentino Perezit mund të shkaktoj probleme të mëdha në këto ditët në vijim.

Ndeshja mes Real Madrid dhe Chelseat është e paraparë të zhvillohet më 27 prill (ditë e martë).


Shtuar 22.04.2021 09:44