Boeli dëshiron të joshë drejtorin sportiv të PSG-së, Luis Campos, ai tashmë ka kontaktuar një specialist

Gjeti një zëvendësim për Granovskaya.

Duke kërkuar për një drejtor të ri sportiv, Chelsea e ktheu vëmendjen te Luis Campos i PSG-së.

Klubi londinez po kalon një ndryshim nën drejtimin e pronarit të ri Todd Boeli, i cili e bleu klubin nga Roman Abramovich në qershor.

Pas vetëm shtatë ndeshjeve të sezonit të ri, shefi i ri vendosi të shkarkojë Thomas Tuchel dhe ta bëjë Graham Potter trajnerin e ri të ekipit. Tashmë Boeli pritet të marrë postin e drejtorit sportiv të skuadrës.

Më parë, këtë pozicion e mbante Marina Granovskaya, por ajo u largua nga klubi kur erdhi një pronar i ri.

Sipas Times, Boeli dëshiron të ftojë Luis Campos, i cili punon në një pozicion të ngjashëm në PSG dhe tashmë ka folur me 58-vjeçarin.

Kampos është një nga regjisorët më të famshëm të futbollit. Ai e ka mbajtur këtë pozicion te Real Madrid, Monaco, Lille dhe PSG.

Kampos iu bashkua PSG-së në qershor të këtij viti dhe duke pasur parasysh sa kohë ka qenë, duket e pamundur që ai të largohet së shpejti. /albeu.com/