Besiktas fiton Super Kupën e Turqisë

Besiktashi i Vidës dhe Miralem Pjanic fituan Superkupën e Turqisë duke mundur Antalyasporin e Andrea Polit në një finale shumë të ekuilibruar të luajtur në Doha.

Ndeshja u vendos vetëm me penallti, pasi koha e rregullt dhe shtesë përfunduan 1-1, falë golit dhe autogolit të Hutchinson, mesfushorit të Besiktas. Në serinë nga penalltia, përcaktues kanë qenë gabimet e Erdilman dhe Floranus, ndërsa skuadra e Karavelit është shumë precize dhe shënon 4 nga 4.

Pas përballjes në finalen e Kupës së Turqisë më 18 maj, Besiktas konfirmohet si bisha e zezë e Antalyasporit./ h.ll/albeu.com


Shtuar 5.01.2022 22:00