Benzema: Kam ndryshuar lojën time që kur Ronaldo u largua nga Real Madrid

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema ka folur për ndryshimet në lojën e tij pas largimit të Cristiano Ronaldos nga klubi.

Benzema tha në një konferencë për shtyp përpara ndeshjes së Superkupës së UEFA-s se pas largimit të Ronaldos ai filloi të shënonte shumë gola, megjithëse dikur shënonte më shumë asistime.

“Në atë moment, ishte koha për të ndryshuar lojën time dhe e bëra atë”, tha sulmuesi i Marca.

Ndeshja për Superkupën e UEFA-s ndërmjet Real Madridit dhe Eintracht Frankfurt do të zhvillohet nesër më 10 gusht, ndeshja është planifikuar të fillojë në orën 22:00 me orën e Moskës.

Kujtojmë se Reali fitoi Champions League sezonin e kaluar, dhe skuadra gjermane u shpall fituese e Europa League. /albeu.com/

Shtuar 9.08.2022 20:18