Bellingham do të “injorojë” ekipet angleze, synon vetëm Real Madridin

 

Ylli anglez i Borussia Dortmund, Jude Bellingham pritet që të jetë vazhdojë karrierën e tij në La Liga.

Skuadrat që janë vënë pas mesfushorit janë të shumta, teksa 4 prej tyre janë nga Premier League, City, United, Liverpool dhe Chelsea.

Sipas SKY, lojtarëtp pritet t’i anashkalojë këto skuadra pasi preferon një kalim te Real Madridi.

Bellingham do të jetë në treg në verën e viti 2023 dhe deri atëherë Dortmundi nuk do të shqyrtojë asnjë ofertë./albeu.com

Shtuar 27.09.2022 12:24