Bayerni “përzihet” mes Rudiger dhe Real Madridit

 

Antonio Rüdiger ka prishur përfundimisht negociatat me Chelsean dhe oferta e fundit prej 8.5 milionë euro në sezon është refuzuar kategorikisht nga lojtari. Futbollisti tashmë ka marrë një propozim bujar nga Real Madridi, por duket se Gjermania është e gatshme të vërë në dyshim qendërmbrojtësin.

Sipas informacioneve të TodoFichajes, Bayern mund të përmbushë ofertën prej 12 milionë euro në sezon për bardhezinjtë. Klubi bavarez pritet të humbasë Niklas Süle dhe dëshiron që Rüdiger të zërë vendin e tij në ekip.

Në fillim lojtari i Chelseat dukej i vendosur për t’u nisur drejt kryeqytetit të Spanjës, por kjo qasje e fundit e Bayernit mund ta bëjë atë të ndryshojë mendje . Ideja për të qenë pranë familjes mund të rëndojë në vendimin tuaj, por do të duhet deri në fund të sezonit për të ditur destinacionin tuaj përfundimtar. r.t/albeu.com


Shtuar 18.11.2021 10:43