Bayern Munich në ankth, mbrojtësi francez rrezikon burgun

Mbrojtësi i Bayern dhe i “gjelave” tashmë rrezikon të kryej një dënim prej 6 muajsh burg.

Në vitin 2017, e dashura e Lucas-it u shtrua në spital pas një zënke midis këtyre të dyve.

Mbrojtësi francez mori një urdhër nga gjykata se nuk duhej ti afrohej të dashurës së tij , por gjë që të cilin nga ai nuk u respektua.

Në dhjetor të 2019, ku mbrojtësi luante për Atletico Madrid-in, u dënua nga gjykata spanjolle me 6 muaj burg.

Ai do të dalë në gjyq të martën më 19 tetor dhe më pas do të ketë 10 ditë kohë për tu paraqitur vullnetarisht në burg.

Futbollisti, për të cilin Bayern Munich pagoi 80 milion euro në vitin 2019,synon të apelojë dënimin./ albeu.com


Shtuar 14.10.2021 11:04