Bayern mposht Interin, Tottenham siguron kualifikimin

Kanë përfunduar ndeshjet e mbrëmjes në Champions.

Supersfida e luajtur për prestigj mes Bayern dhe Inter përfundoi 2-0 për gjermanët me golat e Pavard dhe Choupo-Moting. SHIKO GOLAT

Ndërkohë, në ndeshjen tjetër të grupit c Barcelona fitoi 2-4 ndaj Barcelonës. SHIKO GOLAT

Tottenham fitoi 1-2 ndaj Marseille duke siguruar një vend në fazën me eliminim direkt. Po në grupin D Sporting u mposht 1-2 nga Frankfurt. Gjermanët si të parët sigurojnë kualfikimin ndërsa Marseille në Europa League, ndërsa Sporting e mbyll grupin në vendin e fundit.  SHIKO GOLAT

Liverpool mposhti 2-0 Napolin me golat e Salah dhe Nunez, por italianët e mbyllin të parët grupin për shkak të ndeshjes direket me Livepoolin. SHIKO GOLAT

Ndërkohë, në po të njëjtin grup Ajax do të vijojë aventurën në Europa League. /G.D albeu.com/

REZULTATET

 

Shtuar 1.11.2022 22:54