Barcelona pranë rinovimit me Dembele

Sipas disa mediave vendase, rinovimi i Ousmane Dembélé është më afër se kurrë dhe pas disa javësh me bllokimin e negociatave, ato kanë rifilluar.

Në parim, francezi kishte një marrëveshje me Newcastle, por kjo është zbehur në ditët e fundit. Klubi anglez nuk është i sigurt për gjendjen fizike të ish-Dortmundit, arsyeja pse e kanë refuzuar përfundimisht operacionin .

Tani ndryshimi i Barcelonës do të ishte zbutur dhe vazhdimësia e tij në Barcelonë mund të vuloset javën e ardhshme./albeu.com


Shtuar 4.11.2021 14:07