Barcelona pengohet në derbi dhe e mbyll vitin 2022 në krye

Në ditën e fundit të vitit 2022 Barcelona barazoi 1-1 në derbi me Espaynol.

Fillimisht, rezultatin i pari e zhbllokoi mbrojtësi i krahut, Marcos Alonso, i cili shënoi në minutën e 7’.

Ndërkaq, golin e barazimit për Espanyolin dhe njëkohësisht të fundit në këtë përballje e shënoi Joselu, i cili e vulos rezultatin final 1:1 nga penalltia në minutën e 73’.

Barcelona ndan vendin e parë me Real Madridin, me nga 38 pikë. /G.D albeu.com/

7′ 1 – 0 Marcos Alonso Assist: A. Christensen


Shtuar 31.12.2022 17:11