Barcelona nis sot rrugëtimin në La Liga, djemtë e Xavi-t gati për ta nisur më “këmbën e mbarë”

 

Vera e furishme e Barcelonës, e aftë për të rindërtuar skuadrën e saj në një mënyrë thuajse magjike në mes të një harte ekonimike të padëshufrueshme dhe të dëshpëruar, që  mund të përfundonte edhe me një situatë katastrofike, atë të mos regjistrimit të lojtarëve që nënshkruan gjatë kësaj vere.

Sezoni i ri nis kundër Rayo Vallecanos, me thaujsë të gjithë lojtarët gati, përpos Kounde i cili ende nuk është regjistruar edhe pas implementimin e levës së 4 nga Laporta.

Barcelona në këtë sezon shfaqet jo si favorite, pasi atë status këtë sezon e mban Real Madridi, por si një kandidate me “barut”.

Sytë e “Camp Nou” sonte do të jenë në disa pjesë të fushës, por më së shumti sigurisht, te Lewandowski.

Formacionet e mundshme:

/albeu.com