Barcelona i kërkoi largimin e menjëhershëm, shfaqen opsionet e para për Dembele

Çështja Ousmane Dembele shpërtheu dje. Jashtë thirrjes së kupës si ndëshkim, Alemany konfirmoi publikisht se ai ishte hequr për mos rinovim dhe lojtari foli në një deklaratë.

Barça e dëshiron atë jashtë në janar, nëse jo, nga tribuna. Dhe destinacionet e para të mundshme tashmë kanë filluar të shfaqen.

Sipas ‘The Sun’, Chelsea do të mendonte të ndjekë sulmuesin francez, si dhe një skuadër si Newcastle që e ndjek prej disa kohësh.

Ajo që kërkohet nga skuadra e Barçës, gjithmonë sipas tabloidit britanik, do të ishte një transferim deri në fund të vitit në të cilin mbulohet paga e plotë dhe shoqërohet me 4 milionë euro si huazim. r.t/albeu.com

Shtuar 21.01.2022 08:20