Barcelona gjen zëvendësuesin e Busquets në Premier League

Barcelona është duke vlerësuar një profil të mesfushës si alternativë të Sergio Busquets.

Sipas “Beteve”, Barcelona pëlqen shumë Ruben Neves të Wolverhampton. Lojtari menaxhohet nga Jorge Mendes, marrëdhëniet e të cilit me Koan Laporta janë të shkëlqyera dhe kjo mund të lehtësojë operacionin. Portugezi ka një kontratë që skadon në vitin 2024 dhe një klauzolë lirimi prej 50 milionë euro./ h.ll/albeu.com


Shtuar 15.03.2022 17:04