Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Ylli i Barcelonës, Pedri, është veçuar gjithmonë si më i talentuari nga mesfushorët e rinj që kanë ardhur, veçanërisht pas një Euro 2020 dominues me Spanjën. Megjithatë, tre vjet lëndime të përsëritura kanë ndryshuar qëndrimin e tyre dhe ata thuhet se janë të hapur për shitjen e tij tani.

Ndërsa është theksuar se shumë pak lojtarë në skuadrën e Barcelonës nuk janë në dispozicion këtë verë në varësi të ofertave që vijnë për ta, Pedri rrallë është përmendur si një shitje e mundshme.

Megjithatë, tani mediumi RadioMarca raporton se Barcelona në fakt do të peshonte ndonjë ofertë që vjen për 21-vjeçarin spanjoll.

Informacioni i tyre është se stafi stërvitor mendon se zhvillimi i tij nuk po përparon siç shpresohej, dhe raporti pretendon se mënyra e jetesës së tij jashtë fushës nuk është optimale për karrierën e tij futbollistike – kjo është mohuar ashpër nga vëllai i tij në mediat sociale.

Ata gjithashtu thonë se klubi është i shqetësuar për situatën e tij në tërësi – bisedimet për kontratën janë në pritje, edhe pse kjo është lënë për shkak të çështjeve të tyre financiare.

Disa faktorë padyshim do të luajnë një rol në të ardhmen e tij, por asnjë më shumë se forma dhe fizionomia e tij.

Barcelona si klub duket se nuk është në gjendje ta bëjë atë në formë, dhe është treguar në raste të tjera se rekordi i tyre i lëndimeve të vazhdueshme nuk është aq i mirë sa në klubet e tjera.

Po kështu, çështjet e vazhdueshme të fizikut e bëjnë të vështirë për të që të bëjë shumë përparim, por gjithashtu do të ndikojnë në madhësinë e ofertës që mund të tërheqin për Pedrin.

Sezoni i ardhshëm mund të jetë vendimtar për Pedrin për sa i përket drejtimit në të cilin shkon karriera e tij dhe nëse ai mund të mbetet në formë apo jo. /Telegrafi/


Shtuar 2.05.2024 13:19