Barcelona e gatshme të paguajë çmimin e kërkuar për yllin e Ajax-it i cilësuar si “Ronaldinho i ri”

Barcelona, ​​natyrisht, po kalon një periudhë rindërtimi pas largimit të Lionel Messit dhe viteve të shpenzimeve të dobëta në treg.

Pavarësisht nga problemet e tyre të dukshme financiare, fuqia spanjolle së fundmi ka siguruar shërbimet e Ferran Torres nga Manchester City për një vlerë fillestare prej 55 milionë euro.

Megjithatë, duket sikur Barcelona nuk ka mbaruar vetëm me Torresin, i cili mund të funksionojë si anësor, por edhe si qendërsulmues, siç ka bërë në disa raste për Man City dhe Spanjën.

Tani, sipas gazetës spanjolle El Nacional , Barcelona është e interesuar për shërbimet e anësorit të Ajax, Antony.

21-vjeçari u lidh me fuqinë holandeze, Ajax, në korrik të vitit 2020, duke u larguar nga Sau Paulo për rreth  14 milion £ .

Dhe Antony që atëherë ka ndezur si Eredivisie ashtu edhe Champions League me përzierjen e tij elektrizuese të ritmit dhe aftësive verbuese.

Në total, ai ka shënuar 18 dhe ka asistuar 15 në 65 paraqitje për gjigantët holandez dhe tashmë ka rënë në sy të disa tifozëve të Chelseat.

Tani, sipas El Nacional, Antony, të cilin e etiketojnë Ronaldinhon e ri, është interesuar Barcelona, ​​veçanërisht presidenti Joan Laporta.

Thuhet se Laporta ka pyetur për disponueshmërinë e Antony-t dhe ka pyetur për çmimin e tij, i cili thuhet të jetë afër 40 milionë euro. Raporti shton se kjo është një shumë që skuadra katalanase do të ishte e gatshme të paguante. /albeu.com


Shtuar 29.12.2021 13:53