Barça ngrin të ardhmen e Depay

Barça dëshiron ta trajtojë të ardhmen e Memphis me qetësinë maksimale. E vetmja gjë e qartë që ka klubi Blaugrana është se do ta shesë nëse vjen një ofertë e pakundërshtueshme, gjë që nuk ka ndodhur deri më tani, por e kanë ngrirë vendimin për të ardhmen e tij deri në korrik.

Memphis përfundoi duke dhënë një paraqitje të shkëlqyer në pjesën e fundit të sezonit dhe Xavi beson se ai është një futbollist shumë fitimprurës për shkak të shkathtësisë së tij. Pavarësisht gjithçkaje, si trajneri ashtu edhe klubi kanë prioritete të qarta sulmuese dhe nëse plotësohet i gjithë udhërrëfyesi, holandezi mund të ketë shumë pak minuta në ekip, kështu që gjëja më e mirë për të gjitha palët do të ishte gjetja e një zgjidhje largimi.

Ideja e Barçës është që Memphis të vazhdojë, por ta bëjë këtë duke pranuar një zgjatje të kontratës për dy sezone të tjera për ta penguar atë të largohet falas qershorin e ardhshëm. Objektivi i futbollistit është të vazhdojë te Barça sepse është i bindur se do të ketë minuta.

Te Barça gjithashtu mendojnë se çmimi i lojtarit do të rritet pas Katar 2022 dhe se mund të bëhet një shitje në kushte më të mira.

Pavarësisht gjithçkaje, zona sportive e Barçës nuk i mbyll derën asgjëje dhe e di që merkato e sulmuesve në Premierligë është shumë e ngjeshur dhe ka klube që duhet të nënshkruajnë një “9” . Arsenali filloi verën duke pyetur për të, por Barça nuk po nxiton të presë një ofertë të përshtatshme.

Shtuar 24.06.2022 11:41

Tags: ,