Barça është në kërkim të një mesfushori për të zëvendësuar Busquets, dalin 3 emrat

Barcelona është në kërkim të një lojtari që mund të zëvendësojë Sergi Busquets.

Stafi stërvitor i klubit katalanas beson se ata duhet të rriten gjatë verës për të konkurruar për trofe sezonin e ardhshëm dhe duan që Barça të ketë dy lojtarë konkurrues në çdo pozicion.

Një nga pozicionet që sipas trajnerëve të Barçës duhet të forcohet është ai i mesfushorit qëndror. Aktualisht, Barça është në dispozicion vetëm në këtë zonë me Sergi Busquets, i cili do të mbushë 34 vjeç në korrik.

Xavi dhe drejtuesit sportiv të Barçës kanë diskutuar për forcimin e këtij pozicioni prej disa muajsh dhe kanë përgatitur një listë me tre kandidatë. Ai përfshin Martin Subimendi (Real Sociedad), Aurelien Tchouameni (Monaco) dhe Ruben Neves (Wolves), shkruan Diario Sport. /albeu.com/


Shtuar 10.05.2022 10:42