Barça dhe pesë kundërshtarë të tjerë të fortë që PSG mund të luajë në fazën e grupeve të Champions League

Janë formuar tre vazo për shortin e fazës së grupeve të Champions League, me PSG-në në vazon e parë.

Le t’i hedhim një sy rivalëve të mundshëm të parisienëve dhe të përpiqemi të identifikojmë mes skuadrave pjesëmarrëse në turne ato klube që mund të gudulisin nervat e skuadrës së Christophe Galtier më shumë se të tjerët, shkruan albeu.com.

Skuadrat më “të pakëndshme” me të cilat mund të përballet PSG në fazën e grupeve të Champions League:

1.Liverpool.

2.Barcelona.

3.Juventus

4.Atletico.

5.Chelsea.

Shorti për fazën e grupeve të Champions League do të hidhet të enjten më 25 gusht. /albeu.com/

Shtuar 24.08.2022 21:04