Barazimi në derbi, Inzaghi: Ne e merituam të fitonim, ka kohë për t’u rikuperuar në renditje

Barazimi në derbin kundër Milanit e la Interin shtatë pikë nga kreu:

“Gota është gjysmë bosh sepse kemi krijuar shumë dhe kemi humbur një penallti,” komentoi Inzaghi në fund të ndeshjes.

Merituam më shumë, por u përballëm me një  skuadër e shkëlqyer, shfaqje të tilla na japin vetëdije për veten tonë”.

Distanca mbetet shtatë pikë: “Duhet të rikuperojmë forcën dhe energjinë, ka disa lojtarë që janë të dëmtuar. Kundër Juves dhe Milanit ne merituam të fitonim, por “kuqezinjt’ë dhe Napoli po mbajnë një ritëm të jashtëzakonshëm. Ka kohë dhe diferencë për t’u rikuperuar. .” r.t/albeu.com


Shtuar 7.11.2021 23:29