Bale mërziti tifozët në ditën e kampionatit, tani krahasojeni me sjelljen e Hazard

Gareth Bale ishte i vetmi lojtar i Real Madridit që nuk u paraqit në Santiago Bernabeu në ditën e ndeshjes së ligës së skuadrës kundër Espanyol.

Uellsiani nuk u përfshi në aplikimin për lojë për shkak të shqetësimit të shpinës. Sipas Marca, Bale ishte i angazhuar në stërvitje para ndeshjes, por pasi u ankua te mjekët për dhimbje.

Përfshirë Eden Hazard, i cili, ashtu si Bale, mezi ka luajtur për Real Madrid këtë sezon. Belgu erdhi në stadium me fëmijët për të marrë pjesë në festë dhe u shfaq në foton e ekipit.

Natyrisht, sjellja e Bale tërhoqi kritika në mediat sociale:

“Mirë fansa, por ky është mosrespekt ndaj partnerëve të tij. A është ai vërtet kaq i izoluar në Madrid?”

“Më në fund ai do të largohet sezonin e ardhshëm”

“Tani është e qartë pse tifozët fishkëllenin për Bale dhe nuk e fërshëllyen kurrë për Hazardin”. /albeu.com/

Shtuar 30.04.2022 21:25