Bale i bën të gjitha vetë, me “hat-trick” i jep fitoren Wellsit (VIDEO)

Kanë mjftaur 3 gola të Bale që Wellsi të triumfojë 2-3 në transfertë ndaj Bjellorusisë në Grupin E.

Sulmuesi i Realit bëri të pavlefshëm golat e e Lisakovich dhe Sedko në pjesën e parë duke realizuar i vetëm golat dy herë me penallti në minutat 9′ dhe 69′, ndërsa goli i fitores erdhi në minutat shtesë.

Me këtë fitore Wellsi ngjitet në vendin e 3 me 6 pikë, ndërsa Bjellorusia mbetet në vendin e 4 me vetëm 3 pikë. /albeu.com/


Shtuar 5.09.2021 17:19