Barcelona tenton transferimin e Halaand

Barcelona është fokusuar tek Haaland.

Mediat spanjolle kanë bërë të ditur se presidenti i klubit, Joan Laporta, është i vendosur për të gjetur një mënyrë për transferimin e Haaland.

Trajneri Xavi Hernandez e pëlqen talentin norvegjez që po shkëlqen te Dortmundi.

Për Haaland, klubi gjerman po kërkon mbi 100 milionë euro. Interesim për 21-vjeçarin kanë shprehur edhe Real Madridi, Manchester City dhe PSG-ja. /albeu.com/


Shtuar 14.12.2021 18:33