Atmosferë festive në Londër pak orë para finales së madhe (FOTO LAJM)

Tifozët e Anglisë janë mbledhur jashtë stadiumit Wembley dhe në King’s Cross në Londër duke sjellë një atmosferë të mrekullueshme pak orë para se të vendoset fati i skuadrës më të mirë në Evropë.

Tifozet seksi të veshura me xhinse të shkurtra bashkë me djem të tjerë janë parë të kërcejnë sipër një  autobusi jashtë stadiumit.

Kupa mund të shkojë në shtëpinë e anglezëve sonte, por mund edhe të ndodhë e kundërta.

Anglia luan kundër Italisë në finalen e “Euro 2020” mbrëmjen e sotme në orën 21:00.

Mbretëresha Elisabeth II, Princi William dhe Boris Johnson kanë dërguar mesazhe motivuese për pjesëtarët e skuadrave. /albeu.com/


Shtuar 11.07.2021 17:15

Tags: ,