Atletico Madrid – Barcelona, formacionet zyrtare

Jemi vetëm disa minutat larg ndeshjes më të rëndësishme të kësaj në La Liga, ajo mes Atletico Madridit dhe Barcelonës e cila do të luhët në “Metropolitano” dhe të nisë në orën 21:00.

Barcelona në një krizë rezultatesh kërkon të bëjë kthesën sonte përballë Atleticos që po ashtu kërkon të rikthehet te fitorja pas humbjes në ndeshjen e fundit.

Ronald Koeman edhe pse ditën e sotme ka marrë një konfirmim për vazhdimësine e tij në stolin katalanas, presioni mbetet.

Formacionet zyrtare:

Atletico XI: Oblak; Savic, Gimenez, Hermoso; Llorente, De Paul, Koke, Lemar, Carrasco; Suarez, Joao Felix.

Barcelona XI: Ter Stegen; Mingueza, Pique, Araujo, Dest; Busquets, Nico, De Jong, Gavi; Coutinho, Depay. /albeu.com


Shtuar 2.10.2021 19:59