Atalanta luan “ping-pong”, Napoli fitore minimale (VIDEO)

Atalanta ka arritur të marrë një fitore në shtëpinë e Udineses me rezultatin 2-5.

Serinë e golave e hapën zikaltërit me anë të Pasaliç në minutën e 17-të. 5 minuta më vonë ishte Muriel i cili dyfishoi rezultatin.

Për të mos mjaftuar ky rezultat në pjesën e parë, Malinovsky shënon dhe golin e tretë në minutën e 43-të.

Në pjesën e dytë ishin vendasit që shënuan me anë të Molina në minutën e 59-të.

Atalanta e kishte ndeshjen totalisht në duar ku në minutën e 76-të Muriel shënon përsëri. Beto dyfishon rezultatin për Udinesen por Maehle shënon të pestin në minutën e 89-të. Atalanta e pangopur shënon edhe të gjashtin në minutën e 92-të me anë të Pessina.

Nga ana tjetër Napoli ka fituar me rezultatin minimal 1-0. Golin e vetëm e shënoi Petagna në minutën e 43-të.

Atalanta ndodhet në vendin e katërt me 41 pikë ndërsa Napoli në vendin e tretë me 43 pikë./ h.ll/albeu.comShtuar 9.01.2022 18:24