Arsenali ndihet i rrezikuar nga rivali i Premier Ligës për të ardhmen e Artetas

Sipas Charles Watts nëpërmjet Caught Offside, një burim i nivelit të lartë, Arsenali do t’i ofrojë Mikel Artetës një kontratë të re përpara se të fillojë sezoni i ardhshëm.

Frika ka ngjallur për të ardhmen e trajnerit spanjoll pas lidhjeve të papritura me Manchester Cityn, pasi Pep Guardiola bëri të ditur se mund të largohet nga Citizens.

Kontrata e tij aktuale skadon në qershor 2025, që do të thotë se kjo është koha ideale për ta bërë atë të angazhohet për një afat më të gjatë.

Watts pretendon se puna e Artetës në Emirates është ‘shumë e përkryer’ pasi ai nuk do të pushojë derisa të ngrejë trofeun e Ligës Premier me Arsenalin.

Pavarësisht lidhjeve me Man City, dhe shkurtimisht Barcelonën, Arteta nuk pritet të largohet nga Arsenali.

Arteta thuhet se ende beson në projektin e tij dhe me kënaqësi do të nënshkruajë një kontratë të re sa herë që ofrohet. /Telegrafi/


Shtuar 22.05.2024 16:50