Arsenali mposhti Tottenham, portieri i “topçinjve”: Jam i mërzitur që nuk mbajta portën e paprekur

“Topçinjtë” impresionuan në derbin e Londrës veriore, duke kaluar në epërsi 3-0 në pjesën e parë, ndërsa Emile Smith Rowe, Pierre-Emerick Aubameyang dhe Bukayo Saka përfunduan ndeshjen si shënues të ndeshjes.

Son Heung-min i dha Spurs një shpresë të vogël për një ringjallje pasi loja ishte afër fundit, dhe ndërsa nuk kishte asnjë ndryshim në rezultat, Ramsdale mbeti i frustruar që nuk mbajti një tjetër postë të pastër në Premier Ligë.

Portieri anglez e preku me gishtërinjë goditjen e Son dhe ai ishte i frustruar sepse e dinte se mund të kishte shpëtuar golin.

“Do të më pëlqente të kisha mbajtur një portë të pastër, jam pak i mërzitur me veten për golin”, tha Ramsdale në ‘Premier League Productions’.

“Ky vend po tronditej sot, sulmuesit ishin të shkëlqyeshëm, mbrojtësit ishin të shkëlqyeshëm, unë jam i impresionuar nga kjo. Kjo është një ditë e madhe dhe shpresojmë që çdo herë që i luajmë të jetë kështu.”

Ramsdale gjithashtu bëri një pritje të shkëlqyer nga Harry Kane në pjesën e dytë dhe një ndalesë të bujshme nga Lucas Moura, duke e çuar përpjekjen e tij mbi traversë në momentet e vdekjes.

“Ne jemi krenuar për mbrojtjen, Ainsley [Maitland-Niles] është përpjekur të marrë një bllok në të, arriti të marrë një devijim i cili ndoshta nuk ka ndihmuar.

“Unë kam arritur t’i jap një shtysë me dorë dhe për fat të mirë ai doli nga porta dhe [Takehiro] Tomiyasu e pastroi atë dhe ne kemi ardhur me vetëm një gol kundër tij dhe tre pikë”, përfundoi portieri anglez. 

Ramsdale tani ka fituar të tre ndeshjet e Premier Ligës që ka luajtur për ‘Topçinjtë’ dhe do të kërkojë të mbajë atë rekord të shkëlqyer në Brighton të shtunën. 


Shtuar 27.09.2021 09:10