Arsenali konsideron një transferim befasues të lojtarit që e largoi në vitin 2017

Arsenali thuhet se po shqyrton një lëvizje për portierin e Juventusit, Wojciech Szczesny, mes pasigurisë për të ardhmen e lojtarëve.

Burimet e mediave angleze, duke përfshirë The Standard, raportojnë se Arsenali po konsideron rikthimin e Szczesnyt në verë.

Topçinjtë thuhet se po planifikojnë të nënshkruajnë me një portier vendas duke pasur parasysh se disa lojtarë të rritur në akademinë e klubit, si Eddie Nketiah, Emile Smith Rowe, James Hillson dhe Reiss Nelson, mund të largohen nga Emirates në fund të sezonit.

Kontrata e Szczesnyt me Juventus skadon në qershor 2025, por sipas The Standard, paga e tij prej 6.5 milionë euro mund të jetë një pengesë për Topçinjtë dhe mbetet për t’u parë nëse polaku do të pranojë të jetë një rezervë për David Raya në sezonin 2024/25.

Juventusi ka qenë duke luftuar për të arritur një marrëveshje të re me Szczesny, kështu që ata janë të gatshëm të dëgjojnë ofertat për 34-vjeçarin.

Bardhezinjtë duket se kanë gjetur tashmë një zëvendësues prej kohësh për polakun pasi raportohet se janë në bisedime me Monzën për Michele Di Gregorio.

Szczesny iu bashkua Juventusit në një marrëveshje prej 17 milionë eurosh nga Topçinjtë në vitin 2017 pas një periudhe njëvjeçare te Roma si huazim.

Reprezentuesi polak ka bërë 250 paraqitje me Juventusin, duke mbajtur 103 portën e paprekur. /Telegrafi/


Shtuar 9.05.2024 17:37