Arsenali i gatshëm të blejë kartonin e Ceballos

Siç theksohet nga Anglia, Arsenali nuk e humb nga syri Dani Ceballos. Skuadra angleze e kishte tashmë atë në skuadër për dy sezone, por më në fund vendosi të mos ekzekutonte opsionin e blerjes.

Në parim, mesfushori do t’i jepte përparësi rikthimit te Betisi, por sot andaluzianët nuk kanë arritur të lehtësojnë skuadrën për t’i lënë vend të rinjve.

Arsenali, nga ana e tij, me kërkesë të Mikel Artetës, do të vlerësonte seriozisht punësimin e Ceballos, i cili, pavarësisht uljeve dhe uljeve të tij, pati një paraqitje të jashtëzakonshme gjatë kohës së tij në Londër.

Real Madrid e vlerëson kartonin e lojtarit të tij në rreth 20 milionë euro, por nga klubi i Topçinjve ata do të arrinin një maksimum prej 15 milionë euro, megjithëse ndryshe nga Betis, ata do të blinin përfundimisht atë janar. /albeu.com


Shtuar 1.11.2021 19:47