Arsenali do t’i vendosë “barriera” Artetas për të zëvendësuar Guardiolan

Arsenali i beson plotësisht trajnerit të tij, Mikel Arteta, pavarësisht se u eliminua në gjysmëfinalen e Carabao Cup të enjten e kaluar kundër Liverpool-it.

Sipas Daily Mail , pronarët e Arsenalit tani duhet të mbështesin Mikel Artetën me përparimin që ka bërë, pasi rezultatet e mira i tejkalojnë të këqijat. Ai siguron se klubi londinez po përgatit një kontratë të re për Artetën për ta penguar atë të hyjë në 12 muajt e fundit (ai ka kontratë deri më 30 qershor 2023) pa rinovim dhe duke pasur parasysh mundësinë hipotetike që ai të zgjidhet si pasardhës i Pep Guardiola kur të largohet nga Manchester City.

Në Arsenal ata i besojnë Artetës dhe tifozët gjithashtu e mbështesin atë pasi Arteta shihet se po ndërton diçka të mirë në klub. Në dy sezonet e mëparshme “Topçinjtë” përfunduan në vendin e 8-të, por këtë sezon synojnë më lart. Tani për tani është i shtati. r.t/albeu.com

Shtuar 23.01.2022 19:20